"הום סטיילינג" בסגנון סקנדינבי

❄️⁩⁦??⁩⁦??⁩⁦??⁩⁦??⁩⁦??⁩עיצוב סקנדינבי נקרא גם עיצוב נורדי, כיוון שהוא מתייחס למעשה לעיצוב שהגיע ממדינות צפון אירופה: דנמרק, איסלנד, פינלנד, נורבגיה ושוודיה.
זהו עיצוב המאופיין בקווים פשוטים ונקיים, עיצוב מאוד פונקציונאלי, אולי משום שזו גם התרבות הסקנדינבית: פשוטה, פרקטית, בהשראת הוויקינגים המרשימים.השורשים של העיצוב הסקנדינבי הוא הרבה המוכר לנו היום.

העיצוב הזה, שהיום כולם מדברים עליו, החל את דרכו אי שם בשנות הˉ20 של המאה הקודמת, עם שינוי קל בשנות החמישים, בעקבות המהפכה התעשייתית. הפונקציונאליות שנדרשה בארצות הקרות בשנות העשרים השתנתה לאחר המפכה, וכבר לא היה צורך ‘לשרוד’. בהתאם, המוטיבים השולטים בעיצוב התרחבו גם לצרכים רגשיים, ולא רק פיזיים. עם זאת, עדיין נותרה הגישה הטהורה אשר הפכה כל קישוט לשימושי, ובמקביל ממשיך העיצוב הסקנדינבי להיות מעודכן גם היום בשינויים שחלים בחברה ובטכנולוגיה.סגנון העונה על הצורך-?קווים נקיים, פונקציונאליות ופלטת צבעים נייטרלית הם סימני ההיכר של העיצוב המודרני, אך העיצוב הסקנדינבי הושפע רבות מימי החורף הקרים ומשעות האור המועטות באזור, ומתוך כך נוצר שם אותו עיצוב מיוחד – מתוך הרצון לעצב חלל ביתי חמים, נעים ומואר. שיקולים מעשיים אלו, הנובעים מהרצון למקסם את האור, הם אלו שהובילו לדרגה חדשה של מינימליזם, לפשטות ולצבעים בהירים ומונוכרומטיים, גם אם זה אומר קירות וריצוף חיוורים, עם מעט מאוד קישוטים.העיצוב הסקנדינבי הוא נצחי, כיוון שהוא פשוט, יפה, פרקטי ובעל אלמנטים רבים של חומרים טבעיים המכניסים חמימות ונועם.

בעולם המערבי הלחוץ אנשים רוצים להפוך את בתיהם למקום רגוע ונינוח ולכן אין זה מפתיע שהעיצוב הסקנדינבי והפילוסופיה שמאחוריו הפכו מאוד פופולריים. התמקדות באיכות ולא בכמות, ובחללים נקיים ופתוחים עם כמה שפחות הסחות הדעת, מייצרת תחושה של רוגע והקלה מן המציאות הלחוצה של החיים המודרניים.פורץ גבולות –?סגנון העיצוב הסקנדינבי פנה להמונים הודות לפשטות שלו, אך העניין הזה לא בא על חשבון היופי. החשיבות של האיזון הזה הובנה על ידי הסקנדינבים כבר מזמן, והיא ממשיכה להיות נוכחת בסגנון העיצוב הזה עד היום.החורפים הארוכים ושעות האור המועטות עוררו השראה בקרב המעצבים הסקנדינביים לכדי יצירת סביבה בהירה, קלה ומעשית. הם ניסו להפוך את הבית לנוח ולנגיש ככל האפשר.המגמות הללו התפשטו למדינות הסמוכות ובהמשך לכל העולם וממשיכות להתקיים עד היום בתחומי העיצוב השונים. לכך תרמה גם העובדה שהעיצוב סקנדינבי התפתח עם הזמן, והתאים עצמו לצרכים של החברה.סגנון זה מעניין, פשוט , נעים מזמין ונגיש שיכול לדבר אל כל אחד בכל מקום והדוגמא הטובה לכך היא המותג המוכר והידוע הבינלאומי איקאה.⁦
✍️⁩אהבתם?
קיבלתם השראה?

,? אז פרגנו בלייק ושיתופים?

שבוע טוב,
שלכם⁦?לימור

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram

פוסטים דומים

הטיפ השבועי לחדר כביסה יעיל , נעים ומעוצב 🙂 הפעם החלטתי להעביר לקדמת הבמה את החלל הנסתר אך הכי פעיל לרוב בבית = "חדר הכביסה".

מסוקרנים לדעת מהם המגמות והטרנדים הצפויים בעיצוב הבית לשנת 2021? בתים היברדיים / בתים זעירים / חומרים וצבעים / קיימות ומחזור ועוד בכתבה המרתקת הבאה.

הם מבלים שם את רוב זמנם, הם לומדים בהם, מארחים בהם את חבריהם, משחקים בהם וישנים בהם. חדרי ילדים אלו החללים שככל הנראה הכי כיף

"טיפים לפינות עבודה בדירות קטנות"

משבר הקורונה העולמי גרם לשינוי המציאות המוכרת, לא רק בהיבט הבריאותי ,אלא השפיע כידוע על הכלכלה והתעסוקה שכתוצאה מקריסת עסקים וחברות ומגבלות הריחוק החברתי ,מאות