הום סטייליניג בסגנון אסייתי

הום סטייליניג בסגנון אסייתי⁦⛩️???
זהו לא סוד גדול ,שלנו, הישראלים, יש משיכה למזרח.
בין אם זה האוכל התאילנדי, אווירת הסתלבט של הודו, ההזדמנויות העסקית שסין מציעה או הרי ההימליה הקסומים של נפאל – אסיה היא אחד מהיעדים המבוקשים ביותר בקרב ישראלים שרוצים קצת לצאת מהציוויליזציה המערבית ולטעום תרבויות אחרות.

פסל הבודהה הוא אחד מהסממנים המוכרים ביותר והבלתי מעורערים של העיצוב האסייאתי ומאז שהפך העולם לכפר גולבאלי קטן, קל מאוד למצוא גם אצלנו פסלי בודהה מקוריים שיובאו לארץ. הצבת פסל הבודהה בבית אמורה להכניס אליו השפעה אסייאתית, תצבע אותו בהרבה רוגע ושלווה .אחד המאפיינים של אסיה בתחום העיצוב הוא השילוב והניגודיות – למה הכוונה?הניגוד המרכזי בין הישן לחדש, או בין הנוסטלגיה למודרנית. והדבר בא לידי ביטוי מובהק כשזה נוגע לרהיטים.הסגנון האסייתי מבוסס על רהיטים עתיקים, מעץ מלא, אשר מאופיינים בקווים עיצוביים קלילים יחסית. הם מעניקים אווירה ייחודית, כמעט קלאסית, לבית. מאפיין חשוב נוסף של הריהוט האסייתי הוא העיטורים, הגילופים והסמלים שמופיעים על חלקם, מה שמקושר לתרבות העשירה שעומדת מאחוריהם.מילת מפתח נוספת ביחס לסגנון העיצוב האסייתי היא מינימליזם. המטרה היא להתבונן על הבית בתור מרחב שקט ואינטימי, מה שמאפשר, התבוננות אל הנפש פנימה.בבתים בסגנון אסייתי ניתן יהיה למצוא גוונים ניטרליים יחסית, שלא נועדו להיות צעקניים, כאשר גם הקישוטים שהזכרנו קודם לכן, מצומצמים במידה ניכרת. הם מאפשרים את טביעת האצבע האסייתית, אך לא משתלטים על יתר המרכיבים במארג.המראה הופך למיוחד יותר כשהוא משולב עם סגנונות עיצוב מודרניים יותר, עמוסים יותר בפרטים, דוגמת הרהיטים האירופאיים או החלוקה לחללים על פי הסגנון העיצובי של השנים האחרונות. מילת המפתח היא איזון.

כמובן חייבים להתייחס לשיטה הסינית המהווה מאגר הידע של לא מעט מעצבים הפועלים בסגנון הפנג שואי. מדובר בשיטה עתיקה מאד לאירגונם והעמדתם של חפצים ,רהיטים ומבנים, וזאת במטרה מוצהרת להגיע להרמוניה מלאה עם הטבע והסביבה שמקיפה אותם אשר משפיעה על יושבי הבית.
✍️אהבתם?
קיבלתם השראה? ?

שלכם?לימור

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram

פוסטים דומים

הטיפ השבועי לחדר כביסה יעיל , נעים ומעוצב 🙂 הפעם החלטתי להעביר לקדמת הבמה את החלל הנסתר אך הכי פעיל לרוב בבית = "חדר הכביסה".

מסוקרנים לדעת מהם המגמות והטרנדים הצפויים בעיצוב הבית לשנת 2021? בתים היברדיים / בתים זעירים / חומרים וצבעים / קיימות ומחזור ועוד בכתבה המרתקת הבאה.

הם מבלים שם את רוב זמנם, הם לומדים בהם, מארחים בהם את חבריהם, משחקים בהם וישנים בהם. חדרי ילדים אלו החללים שככל הנראה הכי כיף

"טיפים לפינות עבודה בדירות קטנות"

משבר הקורונה העולמי גרם לשינוי המציאות המוכרת, לא רק בהיבט הבריאותי ,אלא השפיע כידוע על הכלכלה והתעסוקה שכתוצאה מקריסת עסקים וחברות ומגבלות הריחוק החברתי ,מאות