הום סטייליניג בסגנון אסייתי

הום סטייליניג בסגנון אסייתי⁦⛩️???
זהו לא סוד גדול ,שלנו, הישראלים, יש משיכה למזרח.
בין אם זה האוכל התאילנדי, אווירת הסתלבט של הודו, ההזדמנויות העסקית שסין מציעה או הרי ההימליה הקסומים של נפאל – אסיה היא אחד מהיעדים המבוקשים ביותר בקרב ישראלים שרוצים קצת לצאת מהציוויליזציה המערבית ולטעום תרבויות אחרות.

פסל הבודהה הוא אחד מהסממנים המוכרים ביותר והבלתי מעורערים של העיצוב האסייאתי ומאז שהפך העולם לכפר גולבאלי קטן, קל מאוד למצוא גם אצלנו פסלי בודהה מקוריים שיובאו לארץ. הצבת פסל הבודהה בבית אמורה להכניס אליו השפעה אסייאתית, תצבע אותו בהרבה רוגע ושלווה .אחד המאפיינים של אסיה בתחום העיצוב הוא השילוב והניגודיות – למה הכוונה?הניגוד המרכזי בין הישן לחדש, או בין הנוסטלגיה למודרנית. והדבר בא לידי ביטוי מובהק כשזה נוגע לרהיטים.הסגנון האסייתי מבוסס על רהיטים עתיקים, מעץ מלא, אשר מאופיינים בקווים עיצוביים קלילים יחסית. הם מעניקים אווירה ייחודית, כמעט קלאסית, לבית. מאפיין חשוב נוסף של הריהוט האסייתי הוא העיטורים, הגילופים והסמלים שמופיעים על חלקם, מה שמקושר לתרבות העשירה שעומדת מאחוריהם.מילת מפתח נוספת ביחס לסגנון העיצוב האסייתי היא מינימליזם. המטרה היא להתבונן על הבית בתור מרחב שקט ואינטימי, מה שמאפשר, התבוננות אל הנפש פנימה.בבתים בסגנון אסייתי ניתן יהיה למצוא גוונים ניטרליים יחסית, שלא נועדו להיות צעקניים, כאשר גם הקישוטים שהזכרנו קודם לכן, מצומצמים במידה ניכרת. הם מאפשרים את טביעת האצבע האסייתית, אך לא משתלטים על יתר המרכיבים במארג.המראה הופך למיוחד יותר כשהוא משולב עם סגנונות עיצוב מודרניים יותר, עמוסים יותר בפרטים, דוגמת הרהיטים האירופאיים או החלוקה לחללים על פי הסגנון העיצובי של השנים האחרונות. מילת המפתח היא איזון.

כמובן חייבים להתייחס לשיטה הסינית המהווה מאגר הידע של לא מעט מעצבים הפועלים בסגנון הפנג שואי. מדובר בשיטה עתיקה מאד לאירגונם והעמדתם של חפצים ,רהיטים ומבנים, וזאת במטרה מוצהרת להגיע להרמוניה מלאה עם הטבע והסביבה שמקיפה אותם אשר משפיעה על יושבי הבית.
✍️אהבתם?
קיבלתם השראה? ?

שלכם?לימור

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram

פוסטים דומים

עיצוב גברי – כתבה ממרמלדה

גבר בשלהי שנות ה-60 , גרוש , אוהב החיים הטובים ובמיוחד אוהב לארח את חבריו "חברי הפרלמנט" חלם על סלון גברי.. לכתבה המלאה לחצו.

טיפים בנושא רכישות לבית

לרגל החג וריבוי הרכישות לבית והצורך בהתחדשות ושדרוג הבית ,מספר עצות זהב שכדאי לקחת בחשבון לרגל היציאה לימי הרכישות – השראה- זהו אחד השלבים הכי

סוף מעשה בסדר תחילה

סוף מעשה בסדר תחילה רגע לפני שאתם ממהרים לשפץ, לעצב ,לשדרג , לרכוש ריהוט ופריטי עיצוב משלים – עצרו רגע ! ברשותכם אני רוצה להתייחס