הום סטייליניג בסגנון דרום אפריקאי

???????

הסגנון האפריקאי צמח במידה רבה מהמבנה השבטי, מאורח החיים הנוודי ומטקסי דת ופולחן עתיקים.
אליהם נוספו מאוחר יותר גם השפעותיו של השלטון הקולוניאלי, בין היתר, פורטוגל, צרפת, ספרד ואנגליה.עיצובים שמקורם בתרבויות מסורתיות מאופיינים בסממנים שהם תולדה של הזמן העתיק בו התפתחו ניתן לראות בברור ניצול זמינותם של חומרי הסביבה הקרובה, תנאי השטח והאקלים, מילוי צרכים מעשיים-בסיסיים ועבודת יד.עיצוב אפריקאי מסורתי-טיפוסי מאופיין בפשטות גולמית, גס ואף פראי ,חומרי מאוד, צבעוני ורווי דיגומים.

החומרים המככבים הם טבעיים – עץ כהה, חימר, קש, שנהב, עור וטקסטיל לסוגיו ובטכניקות ידניות מגלמים את טביעת היד של יוצריהם.האקלים החם ששורר באפריקה, שטחי הסוואנה הגדולים וטקסי הפולחן באים לידי ביטוי בצבעוניות העזה-חמה של הבדים, בדוגמאות ששואבות השראה מהטבע, וכן באופיים של האובייקטים עצמם, דוגמת מסיכות או כלי נגינה המשמשים בטקסים.הצבעים הבולטים הם צבעי שמש, חול ואדמה, כמו צהוב, כתום, אדום-חום וירוק, לצד שילובים של שחור ולבן.

הדיגומים מבוססים על מוטיבים שבטיים, צמחיים או חייתיים, כגון: נמר או פסי זברה. עושר המרקמים, הדוגמאות והצבעים מייצר מראה עשיר, עז ומובהק, ולכן, אם חשקתם להכניס הביתה מגע אקזוטי-אתני מומלץ לעשות זאת במידה ובזהירות, כך שהוא יישאר בחזקת תוספת מעשירה, שלא משתלטת יותר מדי.כך, למשל, תליית מסיכה (או מקבץ) על חלקת קיר, הצבת דמויות מוקטנות של אנשים וחיות על שידה או מדף בספרייה, מסגרות עם עיטור מפוספס, שילוב של כורסת עץ או פיזור כריות ססגוניות עם מוטיבים שבטיים – כל אחת מהאפשרויות האלה תוסיף לבית רוח אפריקאית שתעשיר אותו ברובד נוסף ותשווה לו את הייחוד המבוקש.

✍️⁩אהבתם?
קיבלתם השראה??

אז פרגנו בשיתופים

?שלכם
?לימור

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram

פוסטים דומים

עיצוב גברי – כתבה ממרמלדה

גבר בשלהי שנות ה-60 , גרוש , אוהב החיים הטובים ובמיוחד אוהב לארח את חבריו "חברי הפרלמנט" חלם על סלון גברי.. לכתבה המלאה לחצו.

טיפים בנושא רכישות לבית

לרגל החג וריבוי הרכישות לבית והצורך בהתחדשות ושדרוג הבית ,מספר עצות זהב שכדאי לקחת בחשבון לרגל היציאה לימי הרכישות – השראה- זהו אחד השלבים הכי

סוף מעשה בסדר תחילה

סוף מעשה בסדר תחילה רגע לפני שאתם ממהרים לשפץ, לעצב ,לשדרג , לרכוש ריהוט ופריטי עיצוב משלים – עצרו רגע ! ברשותכם אני רוצה להתייחס