הום סטייליניג בסגנון דרום אפריקאי

???????

הסגנון האפריקאי צמח במידה רבה מהמבנה השבטי, מאורח החיים הנוודי ומטקסי דת ופולחן עתיקים.
אליהם נוספו מאוחר יותר גם השפעותיו של השלטון הקולוניאלי, בין היתר, פורטוגל, צרפת, ספרד ואנגליה.עיצובים שמקורם בתרבויות מסורתיות מאופיינים בסממנים שהם תולדה של הזמן העתיק בו התפתחו ניתן לראות בברור ניצול זמינותם של חומרי הסביבה הקרובה, תנאי השטח והאקלים, מילוי צרכים מעשיים-בסיסיים ועבודת יד.עיצוב אפריקאי מסורתי-טיפוסי מאופיין בפשטות גולמית, גס ואף פראי ,חומרי מאוד, צבעוני ורווי דיגומים.

החומרים המככבים הם טבעיים – עץ כהה, חימר, קש, שנהב, עור וטקסטיל לסוגיו ובטכניקות ידניות מגלמים את טביעת היד של יוצריהם.האקלים החם ששורר באפריקה, שטחי הסוואנה הגדולים וטקסי הפולחן באים לידי ביטוי בצבעוניות העזה-חמה של הבדים, בדוגמאות ששואבות השראה מהטבע, וכן באופיים של האובייקטים עצמם, דוגמת מסיכות או כלי נגינה המשמשים בטקסים.הצבעים הבולטים הם צבעי שמש, חול ואדמה, כמו צהוב, כתום, אדום-חום וירוק, לצד שילובים של שחור ולבן.

הדיגומים מבוססים על מוטיבים שבטיים, צמחיים או חייתיים, כגון: נמר או פסי זברה. עושר המרקמים, הדוגמאות והצבעים מייצר מראה עשיר, עז ומובהק, ולכן, אם חשקתם להכניס הביתה מגע אקזוטי-אתני מומלץ לעשות זאת במידה ובזהירות, כך שהוא יישאר בחזקת תוספת מעשירה, שלא משתלטת יותר מדי.כך, למשל, תליית מסיכה (או מקבץ) על חלקת קיר, הצבת דמויות מוקטנות של אנשים וחיות על שידה או מדף בספרייה, מסגרות עם עיטור מפוספס, שילוב של כורסת עץ או פיזור כריות ססגוניות עם מוטיבים שבטיים – כל אחת מהאפשרויות האלה תוסיף לבית רוח אפריקאית שתעשיר אותו ברובד נוסף ותשווה לו את הייחוד המבוקש.

✍️⁩אהבתם?
קיבלתם השראה??

אז פרגנו בשיתופים

?שלכם
?לימור

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram

פוסטים דומים

הטיפ השבועי לחדר כביסה יעיל , נעים ומעוצב 🙂 הפעם החלטתי להעביר לקדמת הבמה את החלל הנסתר אך הכי פעיל לרוב בבית = "חדר הכביסה".

מסוקרנים לדעת מהם המגמות והטרנדים הצפויים בעיצוב הבית לשנת 2021? בתים היברדיים / בתים זעירים / חומרים וצבעים / קיימות ומחזור ועוד בכתבה המרתקת הבאה.

הם מבלים שם את רוב זמנם, הם לומדים בהם, מארחים בהם את חבריהם, משחקים בהם וישנים בהם. חדרי ילדים אלו החללים שככל הנראה הכי כיף

"טיפים לפינות עבודה בדירות קטנות"

משבר הקורונה העולמי גרם לשינוי המציאות המוכרת, לא רק בהיבט הבריאותי ,אלא השפיע כידוע על הכלכלה והתעסוקה שכתוצאה מקריסת עסקים וחברות ומגבלות הריחוק החברתי ,מאות