הגיל השלישי

272627872_484084346571010_4324567359870600443_n

שרות – ייעוץ וליווי לקראת מעבר לדיור מוגן –

 

מעבר לדיור מוגן כרוך בחששות רבים הנובעים מפרידה מהבית המוכר והאהוב , הסביבה ,השכנים ושאלות ,"האם עשיתי את הבחירה הנכונה ? והאם יהיה לי טוב ? עולות שוב ושוב וגורמות למתח רב ולילות ללא שינה.

רוב האנשים המגיעים לדיור מוגן ,מגיעים מדירות ובתים גדולים ובדיורים המוגנים הדירות בדרך כלל קטנות והחשש והשאלות הנפוצות ביותר הן:" איך ואת מה אני יעביר איתי לדיור המוגן ?הרי טבעי הוא הדבר שבמהלך השנים אנו מלקטים ורוכשים רהיטי ופרטי אומנות בעלי ערך סנטימנטלי שמאוד קשה עד בלתי אפשרי להיפרד מהם .

עוד בילדותי אהבתי מאוד להיות בחברת אנשים מבוגרים ובעיקר קשישים , זה החל מחברותיהן של סבתי היקרה ז"ל. עם השנים מצאתי עצמי רוקמת חברויות עם אנשים בני הגיל השלישי ,הוקסמתי מסיפורי החיים , החוכמה , השפה הגבוהה והתרבות הנלווית .

אז איפה ואיך אני נכנסת לתמונה?

בשלוש שנים האחרונות הנני מעצבת הבית של סביון בית בוטיק מרשת מגדלי הים התיכון והיתה לי הזכות ללוות עשרות אנשים בגיל השלישי לקראת המעבר לדיור המוגן .

השרות נולד מתוך זיהוי הצורך בתיווך ובליווי האדם בגיל השלישי העובר לדיור המוגן .

ביחד איתי , יד ביד ,עוברים את תהליך של הפחתת החרדה והחששות ,באמצעות הקשבה מלאה לצרכים ולחששות שלכם ,תוך כדי התייחסות לבחירת הריהוט והפריטים שעוברים לבית החדש ופתרונות לדברים שנשארים מאחור.

השרות כולל את הדברים הבאים :

  • סיור מקדים בדירה שנבחרה בדיור המוגן לקראת הפגישה בבית הלקוח
  • הגעה לפגישת הכרות בבית הלקוח ,בה נקיים שיחת עומק להבנת הצרכים ,סיור בחדרי הבית ומעבר על פריטים ורהיטים לבחירה ומיון התואמים את הדירה שנבחרה בדיור המוגן .
  • הוצאת סיכום פגישה והמלצות במייל לרבות התייחסות ,טיפים והמלצות לרכישות תואמות תקציב וסגנון.
  • ליווי ליום רכישות בחנויות ובגלריות ייעודיות ומותאמות לצרכים ,לסגנון ולתקציב –בתשלום נוסף למעוניינים.